Tenis / Visočanin Kan Ahić osvojio turnir na akademiji Rafaela Nadala u Palma de Mallorci

Visočanin Kan Ahić nastavlja nizati pobjede i uspjehe. Na prestižnoj teniskoj akademiji Rafaela Nadana u Palma de Mallorci naš sugrađanin kao član TK Bosna iz Sarajeva osvojio je prvo mjesto.

Na zvaničnom FB Pageu TK Bosna još dok je trajalo svečano proglašenje pobjednika objavljeno je: Biti  dio najprestižnije akademije, TEN – PRO Global Junior Tour at RAFA NADAL ACADEMY BY MOVISTAR MALLORCA 48 COUNTRIES , i biti među najboljima, to mogu samo naši šampioni.

Radi se inače o turniru iz serije “TEN-PRO Global Junior Tour” na kojoj se takmiče najtalentovaniji teniseri i teniserke svijeta od U10 do U16 kategorije.

Uspjeh Kana Ahića je tim prije veći ako se zna da je osvojio turnir u svojoj U11 konkurenciji gdje su učestvovali takmičari iz 48 zemalja.

Naravno da za ovaj uspjeh velike zasluge imaju i treneri, a Zlatan Kadrić je proglašen i za najboljeg trenera turnira.

Podsjećamo Kan Ahić ne svoje prve teniske korake započeo na teniskim terenima u Visokom sa trenerom Amirom Pulićem koji je prvi i prepoznao teniski potencijal talentovanog Visočanina.

Izvor: visoko.ba