Atletika u Mostaru ima budućnost: Stigle europske medalje

S jednog od najvećih i najznačajinih natjecanja u Europi za uzrast do 16 godina u Češkoj, atletičari Škole atletike Mostar vratili su se s jednim zlatom i jednom broncom.

Emina Đulić osvojila je treće mjesto u skoku u dalj, dok se Afan Koso okitio zlatom u skokom u vis.

Spremni po medalju ”Došli smo spremni i vjerovali smo da možemo osvojiti neku od medalja”, rekao je osnivač Škole atletike Mostar – Armin Duzić.

”Na 60 m sam prošla u finale grupe B. U skoku u dalj sam završila na trećem mjestu”, kaže Emina koja ide u 9. razred osnovne škole. ”Svi su bili iznenađeni, bili su zadovoljni. Imala sam i doček u školi, iznenadili su me, priredili su mi iznenađenje i sretna sam što sam ljude učnila sretnim”, dodala je ova Mostarka koja je i na Državnom prvenstvu osvojila zlato, dok je na Federalnom zatvorenom prvenstvu također bila zlatna u kategorijama 60m i skok u dalj.