Udruženje „Žene sa Une“ raspisuje JAVNI POZIV za dodjelu grantova organizacijama civilnog društva za dodjelu grantova organizacijama civilnog društva i neformalnim grupama građana za provođenje projekata i inicijativa na području Bihaća, Cazina i Bosanske Krupe
O POZIVU
Ovaj javni poziv se raspisuje u okviru projekta USAID Snaga lokalnog/Podrška lokalnim resursnim organizacijama (LRO/A) koji implementira Udruženje Mreža za izgradnju mira, Udruženje „Žene sa Une“ implementira projekat „Inkluzija, zdravlje i blagostanje za lokalne zajednice – IZBOR“.
Cilj programa je osnaživanje lokalnih zajednica u Bosni i Hercegovini kroz razvoj kapaciteta koji omogućuju održivi rast, povećanje građanskog angažmana, mobilizaciju raspoloživih resursa, unaprjeđuje saradnje sa lokalnim vlastima, poslovnom zajednicom i javnošću u rješavanju izazova u razvoju zajednica.
Zahvaljujući svom dugogodišnjem iskustvu i zalaganju za lokalni razvoj, Udruženje
„Žene sa Une“ iz Bihaća je u okviru ovog programa prepoznato kao resursni centar i lokalna razvojna organizacija za područje Unsko-sanskog kantona i svoje aktivnosti u okviru ovog programa realizira kroz projekat „Inkluzija, zdravlje i blagostanje za lokalne zajednice – IZBOR“, u okviru kojeg se raspisuje Javni poziv.
CILJ JAVNOG POZIVA
Cilj ovog javnog poziva je pružanje finansijske i stručne podrške organizacijama civilnog društva i neformalnim grupama u realizaciji lokalnih projekata i incijativa u tri lokalne zajednice sa područja Unsko-sanskog kantona – Bihać, Cazin i Bosanska Krupa. Javni poziv je namijenjen organizacijama civilnog društva i neformalnim grupama građana koje djeluju na teritoriji ove tri lokalne zajednice, i koje su u mogućnosti da zajedno sa drugim lokalnim akterima identificiraju zajedničke probleme i rade na njihovom rješavanju kroz umrežavanje lokalnih vladinih i nevladinih aktera. To podrazumijeva i finansijsko učešće, odnosno sufinansiranje odabranih projekata čime se poboljšavaju komunikacija, saradnja i partnerski odnosi između lokalnih aktera (lokalne vlasti, organizacije civilnog društva, poslovni subjekti, neformalne grupe građana) kako bi se se pružio što adekvatniji odgovor na identificirane izazove u lokalnim zajednicama. Na ovaj način ne samo da se rješavaju konkretni problemi i poboljšava životni standard građana, nego se i dugoročno doprinosi jačanju kapaciteta lokalnog civilnog društva.
Tematske oblasti ovog javnog poziva su:
1. Socijalna politika i zaštita
- Podrška inkluziji i mobilnosti ranjivih i marginaliziranih društvenih grupa (djeca, mladi, žene, osobe starije životne dobi, manjine, ruralno stanovništvo, žrtve nasilja u porodici, žrtve trgovine ljudima, osobe pogođene prirodnim i drugim katastrofama, itd.).
- Unaprjeđenje kvaliteta života, socijalno uključivanje i poboljšanje šansi za osobe sa poteškoćama u razvoju i invalidne osobe, te njihove porodice.
- Podrška osobama slabijeg imovinskog stanja i njihova inkluzija u društvene procese.
2. Zdravlje, sigurnost i okoliš
- Podizanje svijesti o prevenciji bolesti i očuvanju zdravlja, te poboljšanje zdravstvene kulture građana kroz edukaciju, promociju i usvajanje zdravih životnih navika.
- Prevencija nasilja, ovisnosti i drugih oblika društveno neprihvatljivih obrazaca ponašanja koji ugrožavaju sigurnost i zdravlje, te senzibiliziranje javnosti po pitanju ovih problema.
- Nabavka materijalno-tehničkih sredstava, roba i usluga koje nisu dostupne u lokalnim zdravstvenim ustanovama.
- Projekti promocije i očuvanja zdrave životne sredine.
3. Obrazovanje i rad
- Obrazovanje ranjivih i marginaliziranih društvenih grupa (djeca, mladi, žene, osobe starije životne dobi, osobe sa poteškoćama u razvoju, invalidne osobe, manjine, ruralno stanovništvo, žrtve nasilja u porodici, žrtve trgovine ljudima, itd.) kroz programe koji nisu dostupni u sistemu formalnog obrazovanja.
- Poticanje omladinskog aktivizma i volonterizma.
- Programi osposobljavanja za rad, zapošljavanja i ekonomskog osnaživanja zapošljavanja osoba sa slabijim šansama za zapošljavanje (mladi, žene, invalidne osobe, manjine, ruralno stanovništvo, žrtve nasilja u porodici, žrtve trgovine ljudima, itd.).
- Edukacije iz oblasti samozapošljavanja, poduzetništva imarketinga za osobe sa slabim šansama za zapošljavanje (mladi, žene, invalidne osobe, manjine, ruralno stanovništvo, žrtve nasilja u porodici, žrtve trgovine ljudima, itd.).
4. Ljudska prava
- Projekti promocije i zaštite ljudskih prava, te prevencije diskriminacije marginaliziranih društvenih grupa (djeca, mladi, žene, osobe sa poteškoćama u razvoju, invalidne osobe, osobe starije životne dobi, manjine, ruralno stanovništvo, žrtve nasilja u porodici, žrtve trgovine ljudima, osobe pogođene prirodnim i drugim katastrofama, itd.).
Ove tematske oblasti su u skladu sa Strategijom razvoja Unsko-sanskog kantona 2021. – 2027.g. i participativnim mapiranjem socio-ekonomskih razvojnih potreba lokalnih zajednica u Bosni i Hercegovini koje je provelo Udruženje „Mreža za izgradnju mira“ uz podršku USAID-a.
Projekti predloženi po ovom javnom pozivu se mogu odnositi na jednu ili više navedenih tematskih oblasti.
KO MOŽE APLICIRATI?
Ovaj javni poziv je namijenjen za dvije vrste subjekata koji namjeravaju realizirati projekte na području Bihaća, Cazina i Bosanske Krupe:
- Organizacije civilnog društva registrovane u skladu sa Zakonom o udruženjima i fondacijama Bosne i Hercegovine.
- Neformalne grupe građana koje čine najmanje 3 fizička lica koja su državljani Bosne i Hercegovine.
Aplikanti po ovom javnom pozivu mogu aplicirati sa maksimalno dva projektna prijedloga, ali u okviru ovog javnog poziva, jednoj organizaciji civilnog društva ili jednoj neformalnoj grupi građana, može biti odobren samo jedan projekat.
Aplikanti mogu projekat realizirati samostalno ili u partnerstvu sa drugim organizacijama civilnog društva i neformalnim grupama građana. Državne institucije, ustanove i preduzeća, mjesne zajednice, privatni poslovni subjekti i organizacije civilnog društva koje imaju redovnu grantovsku podršku iz budžeta ne mogu biti aplikanti, niti partneri ili korisnici projektnih sredstava, nego mogu biti samo saradnici ili sufinansijeri projekta.
Pravnu i finansijsku odgovornost vezanu za pojedinačni odobreni projekat će snositi organizacija civilnog društva koja je glavni aplikant u projektu.
U slučaju neformalnih grupa građana, pravnu odgovornost vezanu za pojedinačni odobreni projekat će snositi fizička lica koja čine neformalnu grupu građana koja
implementira projekat. Finansijske transakcije vezane za projekte neformalnih grupa građana će vršiti Udruženje „Žene sa Une“ koje će snositi finansijsku odogovornost za projekte neformalnih grupa građana. U tom slučaju, neformalne grupe građana su dužne da pripreme predračune i dostave ih Udruženju „Žene sa Une“.
U slučaju partnerstva, organizacija civilnog društva koja je glavni aplikant će biti zadužena za sve finansijske transakcije vezane za odobreni projekat. Dodjela grantova drugim organizacijama civilnog društva ili neformalnim grupama građana (podgrantiranje) nije dozvoljeno.
LOKACIJA IMPLEMENTACIJE PROJEKATA
Projekti po ovom javnom pozivu se mogu implementirati samo na području gradova Bihać, Cazin i Bosanska Krupa, i za stanovnike ovih gradova.
VREMENSKI OKVIR IMPLEMENTACIJE PROJEKATA
Implementacija projekata u okviru ovog Javnog poziva predviđena je u periodu od 01.09.2024. do 31.05.2025. godine.
TRAJANJE PROJEKATA
Projekti po ovom Javnom pozivu mogu trajati od jednog (1) do pet (5) mjeseci, a projektne aktivnosti moraju biti okončane do 31.05.2025. godine.
UKUPNI IZNOS GRANTA I PRAVILA SUFINANSIRANJA
U okviru ovog javnog poziva, Udruženje „Žene sa Une“ će uspješnim aplikantima dodijeliti ukupno 65.000,00 USD, i to u obliku dvije vrste grantova:
- Grantovi u iznosu od 2.635,00 KM do 8.783,00 KM samo za organizacije civilnog društva.
- Grantovi u iznosu do 2.634,00 KM za organizacije civilnog društva ili neformalne grupe građana.
Minimalan iznos granta koji može tražiti jedna organizacija civilnog društva ili neformalna grupa građana je 1.000,00 KM.
Ukupan broj grantova će biti određen brojem i vrijednošću odobrenih projekata, a sva sredstva će biti odobrena do 31.12.2024. godine. Tačan iznos svakog pojedinačnog granta će biti određen na osnovu predloženog budžeta, uzimajući u
obzir principe ekonomičnosti i efektivnosti. U skladu s tim, komisija za odabir projekata može zahtijevati izmjene predloženog budžeta.
Dinamika finansiranja odabranih projekata će ovisiti o specifičnostima odobrenih projekata i dinamici utroška sredstava.
Aplikanti su dužni da iz vlastitih sredstava ili kroz podršku od strane drugih subjekata (državne institucije, ustanove i preduzeća, mjesne zajednice, privatni poslovni subjekti, neformalne grupe, pojedinci, itd.) osiguraju sufinansiranje projekata u iznosu od minimalno 33% od iznosa traženog od Udruženja „Žene sa Une“. Sufinansiranje projekata se može vršiti isključivo u novčanim sredstvima, a kao dokaz kapaciteta aplikanta za sufinansiranje projekta, biti će uvažena potpisana i ovjerena izjava aplikanta da se obavezuje na sufinansiranje projekta, na osnovu čega će biti sačinjen ugovor.
Iako se sufinansiranje projekata može vršiti isključivo u novčanim sredstvima, zbog kriterija evaluacije projekata, aplikanti se ohrabruju da, kao dodatnu vrijednost projekta, prikažu vlastito ne-novčano učešće u obliku volonterskog rada, roba i materijalno-tehničkih sredstava u projektnom prijedlogu, te ga izraze kvantitativno u novčanoj vrijednosti.
NEPRIHVATLJIVI TROŠKOVI
U okviru ovog javnog poziva neće biti finansijski podržani:
- Projekti koji se isključivo ili primarno tiču investicija u infrastrukturu i/ili renoviranje.
- Projekti koji se isključivo ili primarno tiču nabavke vozila i opreme;
- Nabavka polovne opreme;
- Redovne aktivnosti organizacija civilnog društva koje se dešavaju svake godine (npr. učešće sportskih klubova i/ili istaknutih sportista u ligaškim takmičenjima, tradicionalnim turnirima, kotizacije za sudije itd);
- Projekti koji se isključivo ili primarno tiču individualnih sponzorstava za učestvovanje u radionicama, seminarima, konferencijama i kongresima;
- Humanitarna pomoć (paketi, direktna materijalna i finansijska pomoć, itd.);
- Dodjela novčanih nagrada učesnicima/korisnicima projekta;
- Projekti koji na bilo koji način imaju loš uticaj na okoliš;
- Projekti koji se isključivo ili primarno tiču konferencija i sličnih jednokratnih događaja, osim ako je to neophodno za uspješnu realizaciju projekta ili je riječ o aktivnosti unutar predloženog projekta male finansijske vrijednosti;
- Projekti koji se isključivo ili primarno tiču akademskih istraživanja i/ili studija izvodljivosti;
- Finansiranje tekućih ili završenih projekata;
- Projekti namijenjeni za individualnu dobrobit – projekti koji nemaju široki društveni značaj;
- Projekti podrške političkim partijama, njihovim aktivnostima ili projektima;
- Projekti koji pružaju robe i usluge koje su već osigurane kroz državne ustanove (npr. projekti koji uključuju specifične zdravstvene usluge koje su već dio javnog zdravstvenog sistema i široko su dostupne);
- Finansijski zajmovi trećim licima;
- Servisiranje dugova ili kamata;
- Sredstva za rezerve, pokriće gubitaka ili potencijalne buduće finansijske obaveze.
Porez na dodanu vrijednost (PDV)
Prihvatljivost poreza na dodatnu vrijednost (PDV-a) kao troška projekta kojim se aplicira po ovom javnom pozivu ovisi o izvoru grantovskih sredstava. Naime, projekti po ovom javnom pozivu će biti finansirani iz dva izvora:
- USAID posredstvom Udruženja „Mreža za izgradnju mira“ i Udruženja
„Žene sa Une“.
- Lokalni izvori sufinansiranja projekta u iznosu od minimalno 33% od iznosa traženog od Udruženja „Žene sa Une“ (to mogu biti lokalne vlasti, poslovni subjekti, organizacije civilnog društva, mjesne zajednice, pojedinci, itd.).
Utrošak sredstava koja dodjeljuje USAID ne podliježe plaćanju PDV-a, na osnovu posebnog ugovora potpisanog sa Upravom za indirektno oporezivanje BiH. Aplikanti su dužni u toku implementacije svojih projekata iz vlastitih sredstava uredno plaćati PDV na robe i usluge koje su budu nabavljale tokom projekta, a ova sredstva utrošena na plaćanje PDV-a će im biti vraćena u što skorijem roku po osnovu spomenutog ugovora. U skladu s tim, ove troškove PDV-a aplikanti ne trebaju budžetirati u svojim projektnim prijedlozima.
Utrošak sredstava iz lokalnih izvora podliježe plaćanju PDV-a i aplikanti su dužni da ova sredstva budžetiraju u svojim projektnim prijedlozima.
Udruženje „Žene sa Une“ će eventualne nejasnoće u pogledu plaćanja PDV-a dodatno, uz praktične savjete, pojasniti na online sastanku koji će se održati u toku trajanja javnog poziva.
PRAVILA INFRASTRUKTURNIH ULAGANJA I NABAVKE OPREME
Infrastrukturna ulaganja ili nabavka opreme ne smiju biti primarni cilj projekta, i dozvoljeni su samo ukoliko su neophodni za uspješnu realizaciju projektnih aktivnosti. Pri tome nije dopuštena izgradnja objekata, nego su dopušteni samo
ne-konstrukcijski radovi i radovi na uređenju objekata od šireg društvenog značaja, uključujući farbanje, podne obloge, zidne obloge, zamjena prozora koja ne uključuje promjenu veličine otvora prozora, zamjena vodovodnih cijevi ili vodova koji ne utiču na strukturne elemente i ne opterećuju zidove, unutrašnje uređenje prostora (npr. police, znakovi, rasvjeta, itd.). Sve predložene aktivnosti trebaju biti ekološki prihvatljive.
Neformalne grupe koje kroz projekat nabave opremu, dužne su nakon završetka projekta nabavljenu opremu donirati lokalnoj organizaciji ili ustanovi od javnog značaja (pod opremom se smatraju stavke čija je vrijednost veća od 200,00 KM, a čiji je vijek trajanja/upotrebe duži od jedne godine).
PRAVILA APLICIRANJA
Potrebnu dokumentaciju za apliciranje u okviru ovog Javnog poziva moguće je preuzeti slanjem upita na email administracija@zenesaune.org.
Prijava na Javni poziv treba sadržavati slijedeću dokumentaciju:
- Popunjen obrazac projektnog prijedloga (Word dokument)
- Popunjen obrazac projektnog budžeta (Excel dokument)
- Kopija rješenja o registraciji (za organizacije civilnog društva), ili original/ovjerena kopija Zajedničke izjave o formiranju neformalne grupe građana s ciljem realizacije projekta koji se predlaže (za neformalne grupe građana).
- Kopija izvoda iz registra, ne starijeg od 6 mjeseci (samo za organizacije civilnog društva).
- Kopija statuta (za organizacije civilnog društva).
- Kopija uvjerenja o poreskoj registraciji – ID broj (samo za organizacije civilnog društva).
- Kopija narativnog izvještaja organizacije za 2023. godinu (samo za organizacije civilnog društva).
- Kopija bilansa stanja i uspjeha organizacije za 2023. godinu (samo za organizacije civilnog društva).
- Popunjen, potpisan, a u slučaju organizacije civilnog društva i ovjeren obrazac Administrativno-finansijski podaci o aplikantu.
- Original ili ovjerena kopija Izjave o sufinansiranju projekta (potpisana i ovjerena u slučaju da je aplikant pravno lice; potpisana u slučaju da je aplikant fizičko lice).
- Original ili ovjerena kopija Izjave aplikanta da je voljan iz vlastitih sredstava snositi troškove PDV-a vezane za utrošak grantovskih sredstava USAID-a, do povrata uplaćenog PDV-a od strane Uprave za indirektno oporezivanje BiH.
- Original ili ovjerena kopija Izjave o partnerstvu, ukoliko postoji partner (potpisana i ovjerena u slučaju da je partner pravno lice; potpisana u slučaju da je partner fizičko lice).
- Kopija pisma potvrde saradnje ili pisma namjere sufinansiranja projekta od strane lokalnih vlasti ili drugih relevantnih aktera (nije obavezno).
Dokumentacija se dostavlja kako za glavnog aplikanta, tako i za projektne partnere. Udruženje “Žene sa Une” može od aplikanta zahtijevati dostavljanje originala ili ovjerenih kopija tražene dokumentacije na uvid.
Štampana verzija projektnog prijedloga i ostale dokumentacije u jednom primjerku, uvezana u fasciklu ili spiralni uvez se dostavlja u zatvorenoj koverti na adresu:
Udruženje “Žene sa Une” Ul. Krupska 26
77000 Bihać
Nepotpune, neuredne, neispravne i neblagovremene aplikacije, aplikacije dostavljene na neodgovarajućim obrascima ili aplikacije poslane na bilo koji drugi način osim navedenog se neće uzimati u razmatranje.
ROK ZA DOSTAVLJANJE PRIJEDLOGA PROJEKATA
Javni poziv je otvoren do 02.12.2024. godine, do 15:00 sati. Aplikacije koje budu pristigle poslije navedenog roka biti će razmatrane jedino u slučaju da poštanski žig ukazuje na datum i vrijeme slanja prije zvaničnog isteka roka.
Aplikacije poslane na bilo koji drugi način (npr. e-mailom) neće biti uzete u razmatranje.
Vanjska strana koverte mora sadržavati naziv poziva za predaju prijedloga projekata, puno ime i adresu aplikanta, puni naziv projekta i riječi “Ne otvarati prije zvaničnog otvaranja”.
Udruženje „Žene sa Une“ će voditi urednu evidenciju o primljenim pošiljkama i izdavati potvrde o prijemu.
Pristigle aplikacije će biti evaluirane od strane komisije Udruženja „Žene sa Une“ u više ciklusa, i to u sljedećim rokovima:
- Za projekte pristigle do 01.08.2024. godine, komisija će izvršiti evaluaciju do 16.08.2024. godine;
- Za projekte pristigle do 01.10.2024. godine, komisija će izvršiti evaluaciju do 16.10.2024. godine;
- Za projekte pristigle do 02.12.2024. godine, komisija će izvršiti evaluaciju do 16.12.2024. godine.
Konačnu odluku o odobrenju projekta za finansiranje donosi Udruženje „Mreža za izgradnju mira“.
EVALUACIJA I SELEKCIJA PROJEKTNIH PRIJEDLOGA
Zaprimljene projektne prijedloge će razmatrati i ocjenjivati Komisija sačinjena od pet
(5) članova koji su interesno nepovezani sa aplikantima. Komisija će zasjedati u tri navrata i sa tri različita sastava. U sastavu komisije će biti tri predstavnika Udruženja
„Žene sa Une“, jedan predstavnik Vlade Unsko-sanskog kantona, te po jedan predstavnik gradova Bihać, Cazin i Bosanska Krupa za svaki od tri ciklusa zasjedanja komisije.
Pristigle aplikacije će biti evaluirane od strane komisije Udruženja „Žene sa Une“ u više ciklusa, i to u sljedećim rokovima:
- Za projekte pristigle do 01.08.2024. godine, komisija će izvršiti evaluaciju do 16.08.2024. godine;
- Za projekte pristigle do 01.10.2024. godine, komisija će izvršiti evaluaciju do 16.10.2024. godine;
- Za projekte pristigle do 02.12.2024. godine, do 15:00 sati, komisija će izvršiti evaluaciju do 16.12.2024. godine.
Komisija će izvršiti tri vrste provjere zaprimljene dokumentacije:
- Administrativna provjera – Evaluaciona komisija će u toku administrativne provjere zaprimljenih projektnih prijedloga diskvalifikovati projektne prijedloge koji:
- Su dostavljeni nakon isteka roka za dostavljanje projektnih prijedloga (02.12.2024. godine do 15:00 sati).
- Nisu dostavljeni na načine propisane ovim Javnim pozivom.
- Ne sadrže svu traženu projektnu dokumentaciju, uredno popunjenu, potpisanu i ovjerenu.
Preostali projektni prijedlozi će biti provjereni sa aspekta njihove tehničke valjanosti.
- Tehnička provjera – Evaluaciona komisija će u toku tehničke provjere zaprimljenih projektnih prijedloga diskvalifikovati projektne prijedloge:
- Su predloženi od strane fizičkih ili pravnih lica (nosioc projekta i partneri) koja nisu organizacije civilnog društva ili neformalne grupe građana.
- Čije se aktivnosti ne odvijaju na teritoriji gradova Bihać, Cazin i Bosanska Krupa, ili njihovi korisnici nisu stanovnici ovih gradova.
- Čije se aktivnosti ne odvijaju unutar perioda 01.09.2024. – 31.05.2025. godine.
- Čije aktivnosti traju duže od pet (5) mjeseci.
- Čiji ciljevi ne spadaju u tematske oblasti ovog javnog poziva.
- Čiji budžet prelazi maksimalan iznos koji je omogućen ovim javnim pozivom (do 2.634,00 KM za neformalne grupe građana, i do 8.783,00 KM za organizacije civilnog društva), ili je ispod minimalnog iznosa omogućenog ovim javnim pozivom (1.000,00 KM).
- Čiji aplikanti ne obezbijede sufinansiranje projekta u iznosu od najmanje 33% vrijednosti projekta koji traže od Udruženja “Žene sa Une”.
- Kod kojih većina troškova spada u troškove opisane kao neprihvatljive troškove u okviru ovog Javnog poziva i za koje komisija procijeni da ad hoc modifikacija budžeta nije moguća.
Preostali projektni prijedlozi će biti provjereni sa aspekta kvaliteta njihovog sadržaja.
- Provjera kvaliteta – Evaluaciona komisija će u toku provjere kvaliteta zaprimljenih projektnih prijedloga izvršiti njihovo bodovanje. Da bi ostvarili što veći broj bodova, projektni prijedlozi treba da u što većoj mjeri budu usklađeni sa tematskim oblastima ovog javnog poziva, sa ciljevima održivog razvoja UN-a, rezultatima i zaključcima Istraživanja o socio-ekonomskim razvojnim potrebama lokalnih zajednica u BiH koje je provelo Udruženje „Mreža za izgradnju mira“, te sa lokalnim strategijama i razvojnim planovima.
Komisija će projektne prijedloge ocjenjivati na osnovu sljedećih kriterija:
- Relevantnost (20%);
- Izvodivost (20%);
- Dosljednost (10%);
- Ekonomičnost (10%);
- Održivost (10%);
- Učešće lokalne zajednice (20%);
- Partnerstvo i saradnja (5%);
- Aktivizam (5%).
Kriteriji evaluacije kvaliteta projektnih prijedloga su detaljno razrađeni u dokumentu
„Kriteriji za evaluaciju kvaliteta projektnih prijedloga“ (PDF dokument).
Projektni prijedlozi mogu od strane komisije biti u potpunosti odobreni ili uslovno odobreni. U slučaju uslovnog odobrenja projektnog prijedloga, aplikantu će biti predložene izmjene u rezultatima, aktivnostima ili budžetu projekta koji su uslov da projekat budu odobren. U slučaju da aplikant pristane na predložene izmjene, aplikacija će biti prihvaćena, nakon čega slijedi faza odobrenja projekta i potpisivanja ugovora.
POSTUPAK DODJELE GRANTA
Nakon procjene aplikacija, komisija će sačiniti konačnu rang listu aplikacija u tom ciklusu, koju će proslijediti menadžmentu Udruženja “Žene sa Une” i Udruženja “Mreža za izgradnju mira”, a konačnu odluku o dodjeli granta uspješnim aplikantima donosi Udruženje “Mreža za izgradnju mira”.
Rezultati javnog poziva sa konačnom listom odobrenih projekata će nakon svakog ciklusa biti objavljeni na web stranici Udruženja “Žene sa Une”, na službenim web stranicama gradova Bihać, Cazin i Bosanska Krupa, te na web stranici Udruženja “Mreža za izgradnju mira”. Organizacije će također biti individualno obaviještene o odluci komisije po pitanju njihovog projektnog prijedloga, a u slučaju pozitivnog ishoda, uspješni aplikanti će biti pozvani da potpišu ugovor o realizaciji projekta kojim će se precizirati daljnji koraci.
DODATNE INFORMACIJE
Dodatne informacije u vezi sa ovim javnim pozivom i savjete u vezi sa pripremom projektnih prijedloga moguće je dobiti na info sesijama koje će biti organizirane u Bihaću, Cazinu i Bosanskoj Krupi, a tačni termini i lokacije info sesija će biti objavljeni na službenim web stranicama ovih gradova, te na web stranici www.zenesaune.org.
Dodatne informacije u vezi sa ovim javnim pozivom i pripremom projektnih prijedloga mogu se dobiti slanjem upita na email:
Upiti se mogu slati najkasnije do 18.11.2024. godine, do 23:59 sati, a odgovori će biti dati u pisanoj formi u roku od tri (3) radna dana od dana prijema.
Odgovori i savjeti u vezi sa pripremom projektnih prijedloga će po analizi pojedinačnih upita, biti dostavljeni kolektivno svim zainteresiranim aplikantima. Osoblju Udruženja “Žene sa Une” je zabranjeno da daje individualne savjete aplikantima. Bilo kakav pokušaj uticaja na osoblje Udruženja “Žene sa Une” ili na članove komisije za evaluaciju i selekciju projekata će rezultirati diskvalifikacijom aplikanta. U slučaju da se utvrdi bilo kakav sukob interesa po pitanju pojedinih aplikacija, iste će biti diskvalificirane.
Linkovi za dodatne informacije
Web stranica Udruženja „Žene sa Une“: www.zenesaune.org
Facebook stranica Udruženja „Žene sa Une“:
Službena web stranica Grada Bihaća: https://bihac.org/
Službena web stranica Grada Cazin: https://gradcazin.gov.ba/
Službena web stranica Grada Bosanska Krupa: https://gradbosanskakrupa.ba/
Web stranica Udruženja „Mreža za izgradnju mira“: https://www.mreza-mira.net/
Lista aneksa
- Javni poziv za projektne prijedloge (PDF dokument),
- Kriteriji za evaluaciju kvaliteta projektnih prijedloga (PDF dokument),
- Obrazac zajedničke izjave za neformalne grupe građana (Word dokument),
- Obrazac za administrativno-finansijske podatke o aplikantu (Word dokument),
- Obrazac izjave o sufinansiranju projekta od strane aplikanta (Word dokument),
- Obrazac izjave o spremnost da se iz vlastitih sredstava snose troškovi PDV-a vezani za utrošak sredstava USAID-a, do povrata PDV-a
- Obrazac izjave o partnerstvu (Word dokument),
- Obrazac projektnog prijedloga (Word dokument),
- Obrazac projektnog budžeta (Excel dokument).
Prilozi
Javni poziv Zene sa Une_Smjernice za aplikante