NOVE POGODNOSTI U OKVIRU DIGITALNE ASISTENTKINjE MIA: IZ UDOBNOSTI SVOG DOMA DO POTREBNE DOKUMENTACIJE

Na novom bijeljinskom šetalištu danas su promovisane dodatne pogodnosti kojima je obogaćena digitalna asistentkinja MIA.

Šef Odsjeka za lokalni ekonomski razvoj i evropske integracije Gradske uprave grada Bijeljina Ankica Todorović rekla je kako je prije približno dvije godine naš grad uveo digitalnu asistentkinju MIA upravo da bi se unaprijedilo pružanje usluga građanima i kako je djelovanje ove aplikacije sada prošireno.

– Neki od dokumenata koje putem aplikacije možete dobiti na kućnu adresu su izvodi  iz matičnih knjiga rođenih, umrlih, vjenčanih i uvjerenja o državljanstvu. Praktično gledano, postupak je vrlo jednostavan: kada u Viber pretraživaču ukucamo „MIA Bijeljina“  pojaviće nam se određena polja na kojima biramo uslugu koja nam je potrebna, tada dobijamo određene informacije i možemo da postavljamo pitanja kako bismo dobili odgovore koji su nam potrebni. Nakon što Gradska uprava dobije sve potrebne informacije, zahtjevani dokument se šalje na kućnu adresu podnosiocu zahtjeva, uz minimalne troškove – rekla je Todorović, objašnjavajući suštinu i praktičnu primjenu novih pogodnosti MIA četbota.

Šef kabineta Gradonačelnika Mladen Arsenović rekao je da je ovo nastavak već najavljenih proširenja usluga u sistemu MIA, u cilju digitalizacije i pružanja efikasnijih usluga za naše građane, te da u narednom periodu građani mogu očekivati još ovakvih noviteta. 

– U narednom periodu ćemo proširenje lepeze usluga raditi na osnovu zahtjeva naših građana kako bismo olakšali i ubrzali administrativne, odnosno, papirološke procedure. Nakon ove inovacije, sada ćemo raditi na njenoj promociji kako bi što više naših sugrađana bilo upoznato sa svim pogodnostima koje smo za njih pripremili – najavio je Arsenović.

Govoreći o aplikaciji MIA četbot, Arsenović je naglasio kako su ovo sistemi koji već postoje u nekim drugim lokalnim zajednicama i kako su testirani i bezbjedni, dodavši kako je jedna od važnijih novih usluga prijava komunalnog problema, poput postojanja divljih deponija, problema sa rasvjetom i slično. Za sada te informacije jednostrano idu u smjeru od građana ka Gradskoj upravi, ali se radi na tome da se omogući i pružanje povratnih informacija, kako bi građani znali šta je urađeno povodom konkretne prijave, i ako nije – zašto nije i u kom vremenskom periodu  će biti urađeno.

Na pitanje koliko će ovakav način dolaženja do željene dokumentacije koštati naše građane,  Arsenović je dodao da će cijena poštanske dostave sigurno biti manja nego cijena parkinga koju bi platiti dok čekaju izdavanje željenih dokumenata.

Izvor: gradbijeljina.org