Food and Agriculture Organization of the United Nations
Opšti ciljevi
Međuvladina organizacija FAO ima 194 zemlje članice, dvije pridružene članice i jednu organizaciju članicu, Evropsku uniju. Uposlenici dolaze iz različitih kultura i stručnjaci su u više polja djelovanja FAO-a. Kadrovski kapaciteti FAO-a omogućavaju podršku poboljšanom upravljanju, te između ostalog, stvaraju, razvijaju i prilagođavaju postojeće alate i smjernice i pružaju ciljanu podršku upravljanju kao resurs zemljama kroz FAO urede. Sa sjedištem u Rimu, Italija, FAO je prisutan u više od 130 zemalja širom svijeta.
Koje aktivnosti se finansiraju
Postizanje sigurnosti hrane za sve je u srcu FAO napora - kako bi bili sigurni da ljudi imaju redoviti pristup dovoljno kvalitetnoj hrani za vođenje aktivnog i zdravog života.
Naša tri glavna cilja su: iskorjenjivanje gladi, nezdrave ishrane i neishranjenosti; uklanjanje siromaštva i provođenje privrednog i društvenog napretka za sve; te održivo upravljanje i korištenje prirodnih resursa, uključujući zemlju, vodu, vazduh, klimu i genetske resurse za dobrobit sadašnjih i budućih generacija.
Program za tehničku saradnju: TCP djeluje u svim svjetskim regijama u razvoju, sa naglaskom na zemlje u najvećoj potrebi, za rješavanje konkretnih problema u poljoprivredi, ribarstvu i akvakulturi, te šumarstvu. Osim toga, TCP podržava hitne projekte, na primjer, kontrolu insekata i prevenciju izbijanja bolesti koje utiču na proizvodnju hrane. Zahtjevi TCP-a su obično pripremljeni od strane vladine agencije za poljoprivredu, šumarstvo, ribarstvo, odnosno ruralnog razvoja u širem smislu. Projekti koji predlažu nevladine organizacije, fondacije, zadruge, itd., su također prihvatljivi ako su odobreni od strane nadležnih državnih tijela.
Geografsko područje podrške
BiH i više zemalja svijeta.
Kontakt
Web stranica: http://www.fao.org/about/who-we-are/worldwide-offices/en/#c207632